Rysunki Tom 1/ Abbildungen Band 1/ Pictures Volume 1
Abbildungen Band 1/ Rysunki Tom 1/ Pictures Volume 1
Antworten to top
@ Dr. inż. Jan Pająk

[Bild: 15-A1.jpg]
A1.
Obraz fragmentu bitwy w średniowiecznej Korei ilustrującej pasożytnicze tendencje ludzi do zabijania swych bliźnich. więcej

A painting of a fragment of medieval battle in Korea, which illustrates parasitic inclinations of humans to kill other humans. more
Antworten to top
@ Dr. inż. Jan Pająk

[Bild: 15-A2a.jpg]
A2a)

[Bild: 15-A2b.jpg]
A2b)

Fig. A2a / A2b
Czyżby było to zdjęcie "demona" którego ciało przenika stół i krzesło na jakim chwilę wcześniej ja siedziałem? więcej

Is this a photo of "demon" whose body penetrates through the table and the chair on which I sit a moment earlier? more
Antworten to top
@ Dr. inż. Jan Pająk

[Bild: 15-A3a.jpg]
A3a

[Bild: 15-A3b.jpg]
A3b

Fig. A3

Przykłady "typowych" zdjeć pamiątkowych które pstryknąłem w restauracjach Kuala Lumpur w 2010 roku podczas obiadów z przyjaciółmi. więcej

Examples of "typical" photographs which I took in restaurants of Kuala Lumpur in 2010 during dinners with friends. more
Antworten to top
@ Dr. inż. Jan Pająk

[Bild: 15-A4.jpg]

A4

Fig. A4

NIE, to wcale nie jestem ja, Jan Pają- sfotografowany w czasach szkołśredniej kiedy organizowałem własny zespół muzyczny, tak jak to opisałem w podrozdziale A19 tego tomu. więcej

NO it's NOT me, Jan Pajak, photographed e.g. during the high-school studies when I organized my own musical group, as it is described in subsection A18 from this volume. more
Antworten to top
@ Dr. inż. Jan Pająk

[Bild: 15-A5.jpg]
A5

Fig. 5

Tak, to jestem ja, Jan Pają(ten po prawej, z ciemną peruką). Podczas mojej profesury na Uniwersytecie Malaya w Kuala Lumpur, Malezja, uczestniczyłem w bankiecie stowarzyszenia "British Graduates". W ramach programu rozrywkowego włączonego do owego bankietu, wezwano mnie na scenę. więcej

Yes, it's me, Jan Pająk, (the one on the right, with a dark wig). During my professorship at the University of Malaya in Kuala Lumpur, Malaysia, I attended the banquet of the "British Graduates Association". As a part of the entertainment program included into this banquet, I was called to the podium. more
Antworten to top

Gehe zu:

Benutzer, die gerade dieses Thema anschauen: 1 Gast/Gäste